Omawiana platforma to jeden z najważniejszych graczy na rynku streamingu. Można tam odnaleźć wiele wartościowych i ciekawych seriali. Jakich? Przekonaj się sam, co ma do zaoferowania Amazon Prime. Lista seriali tu przedstawiona rzecz jasna jest niekompletna, prezentujemy bowiem tylko te najsłynniejsze i najlepsze produkcje, które naszym zdaniem zobaczyć trzeba. Przekonaj się, co skrywa biblioteka tego serwisu.

Amazon Prime – lista seriali. „Sherlock” (2010)

Pierwszy tytuł na naszej liście to współczesna inkarnacja opowieści o słynnym brytyjskim detektywie. W roli tegoż wystąpił Benedict Cumberbatch, a na ekranie partnerował mu Martin Freeman jako doktor Watson. Świetnie pomyślane scenariusze odcinków, niepodrabialny klimat Londynu i świetna gra aktorska – to bez wątpienia największe atuty tego serialu.

„Biuro” (2005)

Co jeszcze ciekawego można zobaczyć na Amazon Prime? Lista seriali zawiera także hity komediowe. Jednym z największych bez wątpienia jest amerykańska wersja serialu „Biuro”. Perypetie pracowników pewnej firmy papierniczej mogą doprowadzić do łez z powodu śmiechu. Oryginalna quasi dokumentalna forma sprawia, że to doprawy unikatowa produkcja.

Amazon Prime – lista seriali. „Niezwyciężony” (2021)

Kolejny tytuł na naszej liście to wariacja na temat kina komiksowego. „Niezwyciężony” powstał zresztą na podstawie komiksu, który sam w sobie postawił sobie za cel igranie z typowymi schematami obecnymi w opowieściach o nomen omen niezwyciężonych herosach. Ten serial to historia młodego chłopaka, którego ojciec jest najpotężniejszym bohaterem na ziemi. Mark stara się dorównać legendzie swego ojca. Nie wie jednak, ile sekretów czyha za rogiem. Znakomicie napisany i zrealizowany serial animowany. Bez dwóch zdań nie dla dzieci.

„Dr House” (2004)

Co jeszcze skrywa Amazon Prime? Lista seriali tego serwisu to także produkcje popularne i dobrze znane szerokiej widowni. Jedną z nich jest „Dr House”, który swego czasu przyciągał przed odbiorniki telewizyjne miliony widzów, także w Polsce. Serial opowiadający o cynicznym choć genialnym lekarzu to przede wszystkim gratka z obserwacji umiejętności aktorskich, jakie prezentuje Hugh Laurie. Jeżeli jesteś fanem klimatów medycznych, to serial dla ciebie.

Amazon Prime – lista seriali. „The Boys” (2019)

Kolejny raz na naszej liście pojawia się serial nawiązujący do klimatów superbohaterskich. I po raz kolejny jest to serial, który rozmyślnie i brutalnie zrywa z utartymi kliszami. Ta produkcja odpowiada na pytanie o to, co by było, gdyby bohaterowie wcale nie byli szlachetni, lecz byliby zadufanymi w sobie egoistami i przeżartymi sławą celebrytami. A czyni to, powołując do życia niezwykle wiarygodnych i ciekawych bohaterów oraz dając widzom solidną porcję akcji. Jedna z lepszych produkcji od Amazona.

Amazon Prime – lista seriali. Podsumowanie

Przedstawione tu tytuły to oczywiście jedynie wybrane opcje. Katalog propozycji Amazona jest o wiele szerszy. Tu jednak postanowiliśmy przedstawić największe perełki. Zapoznaj się z nimi, a z pewnością nie pożałujesz. To dzieła filmowe najwyższej klasy!

Archiwum: luty 2024