Podstawowe informacje

Data urodzenia26 lutego 1986
Miejsce urodzeniaSłupsk
Wzrost1,67 m

Adriana Kalska – Facebook

Adriana Kalska jest obecna na Facebooku pod własnym nazwiskiem (https://www.facebook.com/adrianakalska). Jej profil obserwuje 30 tys. osób. Warto jednak zaznaczyć, że aktorka przestała zamieszczać swoje wpisy. Ostatnia aktywność miała miejsce w 2020 r.

Adriana Kalska – Instagram

Aktorka jest bardzo aktywna na Instagramie. Jej profil @adriana.kalska.official zgromadził 287 tys. obserwatorów. Adriana Kalska pokazuje tam zarówno kulisy swojej pracy, jak i wybrane kadry z życia prywatnego. Oprócz tego publikuje posty sponsorowane w ramach współpracy reklamowej.

Adriana Kalska – nagrody

Adriana Kalska brała udział w wielu festiwalach oraz przeglądach piosenki aktorskiej, na których otrzymywała nagrody oraz wyróżnienia:

 • II miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie (2009 r.);
 • nagroda zbiorowa dla studentów PWST w Krakowie na I Festiwalu Inspiracji Fredrowskich „Mocium Panie” w Krośnie za spektakl „Damy i huzary” (2010 r.);
 • III miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie (2010 r.);
 • udział w półfinale 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2011 r.);
 • udział w finale 3. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy SERCA BICIE w Bydgoszczy.

Adriana Kalska – związki

Najgłośniejszym związkiem Adriany Kalskiej był ten z Mikołajem Roznerskim. Poznali się na planie serialu „M jak miłość”, w którym odgrywali parę, a później małżeństwo. Ich uczucie szybko wyszło poza scenariusz – w 2019 r. ogłosili nawet zaręczyny. Do ślubu jednak nie doszło, a na początku 2022 r. zaczęły pojawiać się plotki o zakończeniu relacji pomiędzy Adrianą Kalską a Mikołajem Roznerskim, co potwierdziła też aktorka. Oboje nie zrezygnowali ze wspólnych planów zawodowych. Nadal grają razem w „M jak miłość”, a oprócz tego występują w spektaklu „Boeing Boeing”. 

Adriana Kalska – dzieci

Chociaż w 2020 r. pojawiły się plotki o ciąży – po tym, jak Mikołaj Roznerski opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcie USG – aktorka nie ma dzieci.

Adriana Kalska – najważniejsze informacje

Adriana Kalska pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Jej dziadkowie prowadzili warsztat, w którym wyrabiali ozdoby z bursztynu, później zajęli się tym rodzice aktorki. Poza tym babcia Adriany kochała muzykę, a wnuczka przejęła tę pasję. Aktorka ma dwoje rodzeństwa – jej siostra Paulina pracuje jako architektka, a brat Paweł studiuje wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych.

W 2012 r. po pięciu latach nauki aktorka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jednak wcześniej przez dwa lata uczęszczała do Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Trójmiasto porzuciła jednak na rzecz szlifowania swoich umiejętności w krakowskiej PWST. 

Adriana Kalska – kariera

Pierwszą telewizyjną rolą Adriany Kalskiej był fabularyzowany film dokumentalny „Żołnierze wyklęci”, w którym zagrała w 2008 r. Później skupiała się przede wszystkim na teatrze, otrzymywała też role epizodyczne w popularnych serialach. Po raz pierwszy w głównej obsadzie znalazła się w 2014 r. gdy wcieliła się w Mariannę Kamper w serialu „Sama słodycz”. Kolejne znaczące postaci, które zagrała, to Izabela Chodakowska w „M jak miłość” oraz Marta Wiśniewska w „Papierach na szczęście”.

Programy rozrywkowe z udziałem Adriany Kalskiej

Dużym sukcesem okazał się udział aktorki w dziesiątej edycji show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo” (2018 r.). Adriana Kalska ostatecznie zajęła czwarte miejsce. To nie jedyny muzyczny program, w którym pojawiła się artystka. Kilka lat wcześniej (2011 r.) śpiewała piosenkę Andrzeja Zauchy w „Szansie na sukces”. Natomiast ostatnim muzycznym akcentem w jej karierze był występ na 57. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonała tam piosenkę „Czarne perfumy”, za co otrzymała bardzo entuzjastyczną owację.

Kariera teatralna Adriany Kalskiej

Adriana Kalska łączy pracę na planie polskich seriali z występami teatralnymi. Można ją było zobaczyć między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalu „Fame”. Jeszcze w trakcie studiów występowała na scenie krakowskiego PWST w sztukach „Śluby panieńskie” oraz „Damy i huzary”. Inne teatralne role Adriany Kalskiej to Krysia w „Dwóch morgach utrapienia”, Mariolka w „Atrakcyjny pozna panią…” i Laurence w „Kłamstwie”. Obecnie można ją zobaczyć w „Pięknej Lucyndzie” Teatru 6. Piętro oraz w spektaklu „Boeing Boeing”.

Adriana Kalska – filmografia

Adriana Kalska znana jest przede wszystkim z seriali, ale na swoim koncie ma kilka ról filmowych.

Filmy, w których zagrała Adriana Kalska

 • „Każdy ma swoje kino” (2010 r.) – kasjerka;
 • „Hystera” (2015 r.) – Olga;
 • „Bóg vs. Szatan” (2018 r.) – Afrodyta;
 • „Baba Joga” (2018 r.) – Dorota;
 • „Marek Edelman …i była miłość w getcie” (2019 r.) – laborantka Fersztówna;
 • „Asymetria” (2020 r.) – prokurator Kozłowska.

Seriale, w których zagrała Adriana Kalska

 • „Żołnierze wyklęci” (2008 r.);
 • „Ojciec Mateusz” (2011 i 2014 r.) – gościnnie jako Ela oraz Regina;
 • „Hotel 52” (2012 i 2013 r.) – gościnnie jako Lilka oraz Daria;
 • „Sama słodycz” (2014 r.) – Marianna Kamper;
 • „Komisarz Alex” (2014 r.) – gościnnie jako Joasia Ostalska;
 • „Prawo Agaty” (2014 r.) – gościnnie jako Ewa Kozłowska;
 • „Nie rób scen” (2015 r.) – gościnnie jako sprzedawczyni;
 • „Singielka” (2015 r.) – gościnnie jako recepcjonistka;
 • „M jak miłość” (od 2015 r.) – Iza Chodakowska;
 • „O mnie się nie martw” (2016 r.) – gościnnie jako Kamila;
 • „Papiery na szczęście” (od 2021 r.) – Marta Wiśniewska.

Adriana Kalska – zdjęcia

Fot. główne: Paweł Matyka via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Archiwum: marzec 2024