Data urodzenia | 11 lutego 1995 |
Miejsce urodzenia | Warszawa, Polska |
Wzrost | 173 cm |
Maciej Musiał – Facebook
Na Facebooku można znaleźć dwa profile Macieja Musiała. Pierwszy z nich (https://www.facebook.com/polaktomax) to prywatne konto aktora, które prowadzi samodzielnie. Drugie to oficjalny profil, który można jedynie zaobserwować. Ostatnie informacje na tej stronie (https://www.facebook.com/people/Maciej-Musia%C5%82/100044183001928/) pojawiły się w 2021 roku.
Maciej Musiał – Instagram
Maciej Musiał jest też aktywny na Instagramie. Dzieli się tam swoimi przeżyciami, udostępnia profesjonalne zdjęcia, a także reklamuje wiele produktów i usług w ramach współpracy z różnymi firmami. Promuje też produkcje Netflixa. Jego profil nosi nazwę @maciejmusial_official.
Maciej Musiał – nagrody
Maciej Musiał nie ma jeszcze 30 lat, ale może się już pochwalić kilkoma nagrodami za swoją pracę w branży rozrywkowej. Najważniejsze z nich to:
- 2013 – Róża „Gali” w kategorii Debiut za rolę prowadzącego „The Voice of Poland” oraz za główną rolę w filmie „Mój biegun”
- 2016 – Telekamera „Tele Tygodnia” w kategorii Nadzieja telewizji
- 2019 – Gwiazda „Plejady” w kategorii Metamorfoza roku
W 2019 roku „Forbes” umieścił Macieja Musiała na liście „30 Under 30” w kategorii Rozrywka.
Maciej Musiał – związki
Maciej Musiał niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym i rzadko komentuje plotki na temat swoich rzekomych związków. Tabloidy rozpisywały się dotychczas o jego romansach z Olgą Kalicką, Nadią Kuną, Martą Bijan, Zofią Wichłacz, Olgą Buławą, Agnieszką Więdłochą, a nawet Kingą Dudą. W czerwcu 2022 roku aktor udostępnił na Instagramie wideo, w którym widać kobiece nogi na jego kolanach. Wywołało to kolejną falę plotek o jego nowej dziewczynie. Nie wiadomo jednak, kim jest tajemnicza właścicielka smukłych nóg z Instagrama.
Maciej Musiał – dzieci
Maciej Musiał jest kawalerem i nie ma dzieci.
Maciej Musiał – najważniejsze informacje
Maciej Musiał urodził się 11 lutego 1995 roku w Warszawie. Jest synem aktorskiego małżeństwa, które wspólnie prowadzi dziecięcy Teatr Kuffer na warszawskim Mokotowie. Mama Macieja, Anna, jest córką żołnierza AK, zaś ojciec, Andrzej, jest znanym aktorem, którego widzowie mogą kojarzyć m.in. z ról w „Psach” czy „Jak pokochałam gangstera”. Rodzina jest bardzo wierząca, choć rodzice Macieja są po rozwodzie.
Maciej Musiał – wykształcenie
Maciej Musiał ukończył XXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Choć aktorstwem zajmował się od najmłodszych lat, zdecydował się studiować filozofię. Zmienił jednak plany i postanowił zdobyć wykształcenie w zawodzie, który wykonuje. W 2016 roku rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Ukończył je w roku 2021.
Maciej Musiał – kariera
Polscy telewidzowie poznali Macieja Musiała w 2008 roku, kiedy zaczął pojawiać się w serialu „Ojciec Mateusz” jako podopieczny tytułowego księdza. Chłopak miał już za sobą epizody w „Plebanii” i „Prawie miasta”. Sławę przyniosła mu rola Tomka Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Na planie nawiązał szczególną więź ze swoim serialowym ojcem, Tomaszem Karolakiem. Na początku drugiej dekady XXI wieku zagrał też w serialach „Krew z krwi” i „Hotel 52”. Wszystko to przyczyniło się do obsadzenia go w roli młodego Jasia Meli w filmie „Mój biegun”. Była to pierwsza tak duża rola Musiała.
W 2017 roku świat obiegła wieść, że Netflix szykuje swój pierwszy polski serial oryginalny. Zapowiedziano, że główną reżyserką „1983” będzie Agnieszka Holland. Ogólne zaskoczenie wzbudził fakt, że jednym z jego pomysłodawców i producentów wykonawczych jest Maciej Musiał. Wkrótce okazało się, że 22-letni wówczas aktor zagra też główną rolę w produkcji. Wydarzenie to na stałe związało Musiała z Netflixem. W 2019 roku pojawił się w pierwszym sezonie serialu „Wiedźmin”, a od 17 listopada 2022 roku będzie można zobaczyć go w produkcji twórców „Dark”, która nosi tytuł „1899”.
Choć jest kojarzony z filmami i serialami, Musiał grywa także w teatrze. Dotychczas mogliśmy go oglądać w rolach Martyna Fleminga w „Skazie” (Teatr Syrena) oraz Neila Perry’ego w „Stowarzyszeniu umarłych poetów” (Och-Teatr). Gwiazdor „Rodzinki.pl” jest też aktorem dubbingowym. Użyczał swojego głosu Robinowi z „Batmana” czy postaci Muminka. W 2020 roku wystąpił w teledysku Bedoesa do piosenki „Rewolucja romantyczna”.
Maciej Musiał – kariera prezentera telewizyjnego
Choć Musiał ma na swoim koncie kilka ról filmowych, znany jest przede wszystkim z telewizji. Poza występami w licznych serialach często pojawia się też na ekranie jako prezenter. Prowadził programy „Poziom 2.0” oraz „Cheese”, ale przede wszystkim przez wiele lat był współprowadzącym „The Voice of Poland”. Przez pewien czas był też kapitanem jednej z drużyn w programie „Kocham cię, Polsko!”. Pojawiał się także na scenie jako konferansjer „Sylwestra z Dwójką” oraz podczas koncertu „Debiuty” w Opolu.
Maciej Musiał – reklamy i kampanie społeczne
Maciej Musiał chętnie przyjmuje także propozycje grania w reklamach. W swojej karierze współpracował już z siecią Orange, marką kosmetyków Maybelline, firmą Koral, bankiem PKO BP, siecią McDonald’s, producentem whiskey Chivas Regal, marką Pepsi oraz firmą Huawei.
Był też twarzą wielu akcji społecznych, m.in. „BohaterON – włącz historię”. Udzielał się także jako ambasador szczepień przeciw COVID-19 oraz promował Światowe Dni Młodzieży 2016, które odbywały się w Krakowie.
Maciej Musiał – filmografia
- „Futro” jako Konrad Makowiecki (2008);
- „Baby są jakieś inne” jako chłopak z autokaru (2011);
- „Offline” jako Kacper Tarski (2012);
- „Mój biegun” jako kilkunastoletni Jan Mela (2013);
- „Dom na końcu drogi” jako Piotr (2013);
- „Dzień dobry, kocham cię!” jako Iwo (2014);
- „Dwie korony” jako młody franciszkanin (2017);
- „Miłość jest wszystkim” jako Daniel Wojnar (2018);
- „Druga połowa” jako Jarosław Kot (2021);
- „Wygrać marzenia” jako gospodarz studia tv (2022);
- „Fuks 2” jako Maciek (2022);
- „Chłopi” jako Jaś (2022).
Maciej Musiał – wybrane role w serialach
- „Plebania” jako chłopiec w kościele (2004);
- „Prawo miasta” jako Maciek Gralczyk (2007);
- „Hotel pod żyrafą i nosorożcem” jako Janek Miłobędzki (2008);
- „Ojciec Mateusz” jako Michał Wielicki (2008-2020);
- „Nowa” jako Adam Szyma (2010);
- „Ludzie Chudego” jako cichy wielbiciel Inki (2010);
- „Rodzinka.pl” jako Tomek Boski (2011-2020);
- „Krew z krwi” jako Franek Majewski (2012-2015);
- „Hotel 52” jako Łukasz Danisz (2012-2013);
- „Ja to mam szczęście!” jako Igor (2012);
- „Prawo Agaty” jako Sebastian Wróblewski (2012);
- „Boscy w sieci” jako Tomek Boski (2013);
- „Czas honoru” jako „Apacz” (2014);
- „1983” jako Kajetan Skowron (2018);
- „DNA” jako Tadek Hołownia (2019);
- „Pułapka” jako Artur, pracownik fundacji Rakowców (2019);
- „Wiedźmin” jako Sir Lazlo (2019);
- „Klangor” jako Ariel Galej (2021);
- „1899” jako Olek (2022).
Maciej Musiał – zdjęcia
Fot. główne: Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 via Flickr, CC BY-NC-ND 2.0