Filmy i seriale science fiction ciągle zyskują na popularności, co wiąże się jednocześnie z rozwojem efektów specjalnych, jak i narastającymi lękami dotyczącymi technologii, genetyki i eksploracji kosmosu. Do kultowych telewizyjnych produkcji z tego gatunku należą bez wątpienia „Star Trek”, Battlestar Galactica czy Gwiezdne wrota, jednak wśród współczesnych dzieł również znaleźć można wiele intrygujących tytułów. W niniejszym artykule poznasz najlepsze seriale sci-fi Netflixa.

Najlepsze seriale sci-fi Netflixa – 10 produkcji platformy, które warto obejrzeć

Tajne misje kosmiczne, niebezpieczne technologie, utopijne społeczeństwa i dystopijne wizje przyszłości pogrążonej w chaosie. To wszystko znajdziesz w serialach sci-fi Netflixa. Które z nich warto zobaczyć? Przedstawiamy ranking najlepszych odcinkowych produkcji fantastycznonaukowych serwisu.

„Czarne lustro” (2011) – 5 sezonów

Jeden z najlepszych seriali science fiction w historii telewizji, którego akcja osadzona jest w niedalekiej przyszłości. Każdy odcinek „Black Mirror” przedstawia inną historię, zwracając uwagę na różne efekty uboczne rozwijającej się w zawrotnym tempie technologii, która przenika każdy aspekt naszego życia.

„Altered Carbon” (2018) – 2 sezony

Dystopijna wizja przyszłości przeniesiona na ekran z książki o tym samym tytule. W świecie, w którym zamożni osiągnęli nieśmiertelność poprzez przenoszenie swojej zapisanej na dysku świadomości do kolejnych powłok, po 250 latach budzi się Takeshi Kovacs. Wyszkolony wojownik zostaje zatrudniony przez miliardera, by zbadać sprawę morderstwa jego poprzedniego ciała. W rozwiązaniu zagadki pomaga mu oficer Kristin Ortega. W pierwszym sezonie głównego bohatera grał Joel Kinnaman. W drugim wcielił się w niego Anthony Mackie.

„The Silent Sea” (2021) – 1 sezon

Koreański thriller science fiction z udziałem gwiazd, takich jak Gong Yoo, Bae Doona i Heo Sung-tae. Opowiada o przyszłości, w której Ziemia stanowi przysypaną piaskiem pustynię. Elitarny zespół wyrusza z misją na Księżyc, by dotrzeć do opuszczonej bazy, z której mają pozyskać tajemnicze próbki.

„Siły kosmiczne” (2020) – 2 sezony

Science fiction na wesoło. „Siły kosmiczne” to serial twórców „The Office”, w którym główne role grają Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz i Lisa Kudrow. Jego fabuła skupia się na perypetiach pracowników nowej, tajnej organizacji rządowej, która ma na celu zbudowanie kosmicznej potęgi USA.

„Sense 8” (2015) – 2 sezony

Słynny serial sci-fi Netflixa stworzony przez siostry Wachowskie i J. Michaela Straczynskiego. Opowiada o ośmiu osobach w tym samym wieku, które posiadają nadprzyrodzone moce, mają telepatyczny kontakt i mogą przenikać nawzajem w swoje ciała. Pozwala im to nawiązywać między sobą przyjaźnie i romanse pomimo tego, że mieszkają w różnych stronach świata.

W obsadzie „Sense 8” znaleźli się Brian J. Smith, Tuppence Middleton, Aml Ameen, Jamie Clayton, Max Riemelt, Tina Desai, Bae Doona i Miguel Ángel Silvestre.

„Zagubieni w kosmosie” (2018) – 3 sezony

Remake familijnego serialu sci-fi z 1965 roku. Opowiada o rodzinie Robinsonów, która została wybrana do pionierskiej misji kolonizowania kosmosu. Niestety, w wyniku awarii dochodzi do awaryjnego lądowania na przypadkowej planecie. Niedoszli osadnicy starają się znaleźć sposób na ucieczkę. W rolach głównych występują Molly Parker, Toby Stephens, Max Jenkins, Taylor Russell i Mina Sundwall.

„Another Life” (2019) – 2 sezony

Niko Breckinridge (Katee Sackhoff) to astronautka skupiona na poszukiwaniach obcej inteligencji w kosmosie. Wraz ze swoją załogą wyrusza w misję, której celem jest zbadanie pozaziemskiego artefaktu. Po drodze natrafia na liczne zagrożenia. Szanse na bezpieczny powrót na Ziemię stają się coraz mniejsze.

„Miłość, śmierć i roboty” (2019) – 2 sezony

Wychwalany serial sci-fi Netflixa, którego jednym z producentów jest David Fincher. Każdy z odcinków tej produkcji to osobna animowana opowieść dotycząca jednego z trzech tytułowych tematów. Postaciom swoich głosów użyczają m.in. Topher Grace, Samira Wiley i Gary Cole.

„The OA” (2016) – 2 sezony

Uznana za zaginioną Prairie Johnson (Brit Marling) nagle pojawia się pod swoim domem po siedmiu latach nieobecności. Mówi o sobie OA, ma tajemnicze blizny i posiada zdolności, jakich nigdy wcześniej nie miała. W sekrecie rekrutuje pięć osób, które mają jej pomóc w wykonaniu tajnej misji.

„Nowy wspaniały świat” (2020) – 1 sezon

Adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya o z pozoru utopijnym społeczeństwie, które tworzą ludzie podzieleni na klasy. Nie uznają własności, prywatności, historii ani monogamii. By uniknąć trosk, codziennie zażywają substancję o nazwie soma. Idealny porządek zostaje zaburzony, kiedy do ich nowego wspaniałego świata dostaje się dziki przedstawiciel dawnych ludzi. Jego rolę gra Alden Ehrenreich.

Wiesz już, które seriale sci-fi Netflixa są warte obejrzenia. Niektórzy do seriali sci-fi zaliczają także „Stranger Things” i „The Umbrella Academy”, które my ujęliśmy w innych zestawieniach. By o nich przeczytać, sięgnij do artykułów na temat najlepszych seriali fantasy i najlepszych seriali akcji Netflixa.

Archiwum: luty 2024