Powieści Jojo Moyes od lat królują na liście bestsellerów. Ta brytyjska pisarka zyskała sobie grono wiernych czytelników na całym świecie. Nie dziwi zatem fakt, że historie opisane w jej książkach przykuwają uwagę scenarzystów i inspirują ich do stworzenia niezapomnianych filmów. Sprawdź, jakie filmy podobne „Zanim się pojawiłeś” warto obejrzeć.

„Zanim się pojawiłeś” – klasyczny wyciskacz łez dla każdego

Zanim się pojawiłeś plakat

Książka „Zanim się pojawiłeś (ang. Me before you) to klasyczny wyciskacz łez, który okazał się na tyle wciągający i oryginalny, że postanowiono przenieść go na srebrne ekrany na całym świecie. Wzruszający film z udziałem Emilii Clarke oraz Sama Claflina obejrzały miliony widzów. Jest jedną z najchętniej odtwarzanych produkcji na platformie Netflix.

To wciągająca od pierwszych minut, historia młodego bankiera – Willa Traynora – mężczyzny, który w kwiecie wieku uległ poważnemu wypadkowi. Przez to doznał paraliżu i wymagający całodobowej troski. Will, dotąd pełen energii i żądny przygód młodzieniec, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że w ułamku sekundy stracił wszystko to, co dawało mu radość. Stał się apatyczny i zniechęcony. Pewnego dnia, do drzwi jego rezydencji puka ekscentryczna i pełna pozytywnej energii opiekunka Lou, która raz na zawsze odmieni jego życie. Komedia romantyczna z elementami melodramatu zdobyła kilka nagród filmowych, w tym Kryształową Statuetkę.

Co warto obejrzeć po zapoznaniu się z historią opowiedzianą w amerykańskim hicie „Zanim się pojawiłeś? Oto propozycje.

„Gwiazd naszych wina” – nie tylko dla nastolatków

Gwiazd naszych wina plakat

Amerykański dramat „Gwiazd naszych wina” to poruszająca opowieść o chorej na raka tarczycy Hazel (Shailene Woodley), która w ramach terapii dołącza do grupy wsparcia. Tam poznaje swojego rówieśnika Gusa, którego gra Ansel Elgort. Chłopak boryka się z niepełnosprawnością fizyczną. Para przypada sobie do gustu i stara się odnaleźć radość w codziennych trudach i życiu spędzonym na szpitalnych korytarzach.

To ponadczasowa historia nie tylko o miłości, ale również trudach bycia rodzicem chorego dziecka. Nie brakuje tu motywu przerwanej beztroski i niewinności, a także wytrwałości, która zostaje nagrodzona. Produkcja spotkała się z przychylnymi recenzjami krytyków filmowych i ogromnym zainteresowaniem miłośników poruszających fabuł. Spodoba się zarówno młodym widzom, jak i ich rodzicom. Takich filmów nigdy dość!

„I że Cię nie opuszczę” – miłość silniejsza niż amnezja

I że Cię nie opuszczę plakat

Ci, którym spodobał się film „Zanim się pojawiłeś, powinni obejrzeć również „I że Cię nie opuszczę. Uwielbiany przez fanki aktor Channing Tatum wciela się tutaj w rolę Leo, mężczyzny, którego żona Paige, grana przez Rachel McAdams, traci pamięć w wyniku tragicznego wypadku. Młode małżeństwo zostaje postawione w nowej sytuacji, która stanowi wielką próbę dla ich związku. Leo będzie musiał na nowo rozpalić płomienne uczucie i zadbać o to, aby Paige pokochała go, skoro przestała pamiętać ich wspólną przeszłość.

Ta międzynarodowa produkcja zaliczana jest do filmów wszech czasów, które każdy zwolennik melodramatów powinien znać.

„Miłość i inne używki” – młodość i uczucie kierują się własnymi prawami

Miłość i inne używki plakat

On – zakochany bez pamięci. Ona – cierpi na chorobę Parkinsona. Przystojny farmaceuta Jamie, grany przez Jake’a Gyllenhaala, znany jest w pewnych kręgach jako sprzedawca niebieskich pigułek na potencję. Pewnego dnia na swojej drodze poznaje Maggie, w której postać wcieliła się Anne Hathaway. Kobieta, pomimo młodego wieku, cierpi na chorobę neurodegeneracyjną, kojarzoną głównie z seniorami. Rodzące się między nimi uczucie nie będzie należało do najprostszych.

„Miłość i inne używki” to doskonała propozycja na długie wieczory we dwoje.

„Słodki listopad” – do obejrzenia nie tylko jesienią

Słodki listopad plakat

Jednym z najstarszych, i jednocześnie najbardziej poruszających filmów w zestawieniu jest „Słodki listopad”. W rolach głównych zobaczysz tutaj Keanu Reevesa i Charlize Theron.

Ambitny i często bezwzględny w dążeniu do celu biznesmen Nelson przypadkowo poznaje nieco kontrowersyjną i roztrzepaną Sarę. Wydaje się, że dzieli ich praktycznie wszystko – od statusu materialnego, po podejście do życia. Dziewczyna postanawia raz na zawsze odmienić los Nelsona, proponując mu spektakularną duchową metamorfozę. A to wszystko w zaledwie miesiąc. Jak zakończy się ten niebanalny eksperyment? To warto zobaczyć.

Wszystkie filmy podobne do „Zanim się pojawiłeś” znajdują się na liście do bezwzględnego obejrzenia dla wszystkich miłośników melodramatów zapadających w pamięć. Wszystkie proponowane filmy łączy jedno – piękne, aczkolwiek trudne uczucie rodzące się między doświadczonymi przez los ludźmi, którzy pragną wyrwać się z kłopotliwej sytuacji. I, jak to bywa w przypadku takich historii, miłość okazuje się silniejsza niż choroba, dobra materialne i wszelkie przeciwności, jakie życie rzuca pod nogi. Każda historia jest inna, ale równie wciągająca i warta uwagi. Lubisz podobne filmy? Teraz masz ich całą listę do obejrzenia!

Archiwum: kwiecień 2024