Filmy o pieskach to zarówno animacje, jak i produkcje z aktorami na dwóch lub czterech nogach. W tym zestawieniu nie zabraknie propozycji z obu kategorii. Znajdziesz tu zarówno filmy o pieskach zachowujących się jak ludzie, jak i takie bardziej realistyczne. A każdym z nich można się zachwycić. Czytaj dalej, a poznasz tylko dobre filmy o pieskach!

Filmy o pieskach animowane

„Zakochany kundel”

Zakochany kundel plakat

Klasyczna animacja Disneya, która bawi, ucząc. Znajdziesz tutaj zetknięcie bohaterów z dwóch światów – bezdomnego psa o imieniu Tramp i należącej do właścicieli z wyższych sfer suczki Lady.

Co z niego wyniknie? Czy Tramp dowiedzie swojej wartości przed Lady? Jeśli twoje pociechy jeszcze tego nie wiedzą, warto zaprosić je na seans. Nie tylko ucieszą się, oglądając ten uroczy film o psach, ale też mogą wynieść z niego lekcję empatii. A przy okazji dadzą chwilę wytchnienia rodzicom, bo nie będą mogły oderwać się od ekranu!

„Psi Patrol: Film”

Psi patrol film plakat

Ten film o gadających psach to adaptacja kinowa serialu dla dzieci „Psi Patrol”. Tytułowe czworonogi występują w nim jako pracownicy służb mundurowych. W przedstawionym w bajce świecie to właśnie one, a nie ludzie, stoją na straży porządku. W toku fabuły psy poznają chłopca, z którym wyruszają na swoją najważniejszą misję. Muszą uratować cały świat.

Takie filmy o pieskach mają wiele zalet. Nie tylko prezentują urocze szczeniaki, ale też zachęcają młodego człowieka do przyjrzenia się pracy służb publicznych. Niejeden maluch zapragnie zostać policjantem lub strażakiem. Warto też dowiedzieć się, jak mają na imię poszczególne pieski. Przeczytasz o tym tutaj: https://lupiko.pl/psi-patrol-imiona.

„Odlot”

odlot plakat

Co prawda najważniejszymi bohaterami tego filmu nie są psy, a emeryt i młody skaut, ale pojawia się tutaj ważny wątek czworonogów. I to nie byle jakich, bo gadających. Wielka korporacja chce wykupić od wspomnianego staruszka posiadłość, by postanowić na jej miejscu wieżowiec. Nie zgadza się on na to, jednak naciski z ich strony są na tyle silne, że w geście protestu postanawia zamienić swój dom w latający pojazd. Wyrusza nim w kierunku odległego kraju, zabierając przypadkowo skauta. Na miejscu obaj spotkają przeróżne dziwy, w tym też wspomniane już, gadające psy.

To animacja słynącego z wysokiej jakości produkcji studia Pixar. Samo to jest już dla niej wystarczającą rekomendacją. Poza tym, filmy o pieskach takie jak ten dostarczają sporo rozrywki na sobotnie popołudnie.

„101 dalmatyńczyków”

101 dalmatyńczyków plakat

Kolejny klasyk Disneya, tym razem opowiadający nie o dwóch psach, a o całym ich stadzie. Wśród filmów o szczeniakach nie ma chyba bardziej popularnego. 

Szczenięta to słodkie istoty, które większość osób chciałaby przytulić. Jak się jednak okazuje, istnieje ktoś, kto ma wobec nich inne zamiary. Cruella DeMon marzy bowiem o płaszczu ze skór dalmatyńczyków. Właściciele psów nie zgadzają się na ich sprzedaż. Cruella postanawia więc je ukraść. Rodzice szczeniaków wyruszają im na ratunek, znajdując przy okazji również inne małe dalmatyńczyki. Czy uda im się pokrzyżować plany złowrogiej Cruelli DeMon?

Takie filmy o pieskach jak ten mogą trzymać w napięciu. Z tego powodu świetnie nadają się dla nieco starszych dzieci.

„Wyspa psów”

Wyspa psów plakat

Ta animacja to dość nietypowy wybór, jeśli chodzi o filmy z pieskami dla dzieci, ale oceny krytyków mówią same za siebie. Trzeba ją zobaczyć! 

Głównym bohaterem jest Atari – młody Japończyk, który postanawia odnaleźć ulubionego psa. Stracił go z powodu dekretu skorumpowanego burmistrza, który nakazał wysłać wszystkie czworonogi na samotną wyspę. Poza nimi znajduje się na niej tona śmieci. Nie jest to więc przyjazne środowisko ani dla chłopca, ani dla zwierząt. Jak poradzą sobie w tej sytuacji? Takie nietypowe filmy o pieskach jak ten mogą nieść za sobą ważny przekaz!

„Piorun”

Piorun plakat

Piorun jest gwiazdą Hollywood. Oczywiście, czworonożną gwiazdą, ponieważ „Piorun” reprezentuje filmy dla dzieci o pieskach. 

Problemem tytułowego bohatera jest to, że wierzy on w posiadanie super mocy, zupełnie jak bohater, którego grał. Niestety, w wyniku zbiegu niekorzystnych okoliczności wkrótce z planu filmowego trafia do prawdziwego świata. Przekonuje się, jak żyje się bez super mocy, ale też nawiązuje nowe przyjaźnie. Nie tylko z ludźmi, ale i innymi zwierzątkami. Kolorowa animacja godna polecenia dzieciom i nie tylko.

Filmy o pieskach oparte na faktach „Mój przyjaciel Hachiko”

Mój przyjaciel Hachiko plakat

Tym razem to oparty na faktach film. Profesor Parker Wilson – w ten roli Richard Gere – postanawia przygarnąć szczeniaka. Z biegiem czasu powstaje między nimi coraz silniejsza więź.

To film o psie i jego przywiązaniu do człowieka. Hachiko, bo tak został nazwany szczeniak, codziennie o tej samej porze odprowadza swego pana na stację kolejową. Następnie czeka na jego powrót. Pewnego razu jednak właściciel nie wraca.

To, co stało się potem, sprawiło, że pies Hachiko urósł dzisiaj już do miana legendy. Przekonaj się wraz z dziećmi, dlaczego.

Filmy o pieskach na podstawie książek 

„Biały Kieł”

Biały Kieł plakat

Część filmów o pieskach powstała na podstawie książek – w tym przypadku powieści Jacka Londona. Tytułowy Biały Kieł to hybryda psa i wilka. Jest zmuszany przez okrutnego właściciela do walk z innymi psami. Ratuje go młody poszukiwacz złota, Jack – gra go Ethan Hawke. Wkrótce rodzi się między nimi przyjaźń, która będzie musiała wiele przetrwać. Akcja filmu toczy się na mroźnej i niebezpiecznej Alasce. 

Takie filmy o pieskach jak ten to świetna rozrywka dla całej rodziny. Uwagę przyciągają bowiem nie tylko fabuła, ale też zapierające dech w piersiach krajobrazy.

„Zew krwi”

zew krwi plakat

Ten film ma wiele cech wspólnych z poprzednim. Ponownie przenosi widza na Alaskę w czasie gorączki złota i również bazuje na powieści Jacka Londona.

Bohaterami są człowiek i oczywiście czworonóg, jak przystało na filmy z psami. Buck, bo tak nazywa się główny psi bohater, przenosi się z ciepłej Kaliforni na Alaskę, gdzie staje się członkiem psiego zaprzęgu. Czy stanie się to jego powołaniem? Obejrzyj ten film o psach dla dzieci wraz z nimi, by się o tym przekonać.


Rodzinne filmy o pieskach 

„Marley i Ja”

Marley i Ja plakat

Jeśli wolisz rodzinne filmy o pieskach, ten spełni twoje oczekiwania. Para staje przed dylematem – ona pragnie dziecka, a on czuje, że jeszcze nie dorósł do roli ojca. Postanawia więc zakupić ukochanej psa. Co wyniknie z powiększenia rodziny o małego labradora? Obejrzyj film, a się przekonasz.

Tym razem to film aktorski, a nie animacja. Jest jednak równie ciepły i przyjazny dzieciom jak bajka. Warto go obejrzeć!

„Lassie, wróć!” (1943)

Lassie, wróć! plakat

Ponownie to nie animacja, a klasyczny produkcja mówiąca o wielkim przywiązaniu psa do właścicieli. W tym filmie o psie biedna rodzina Carraclough zmuszona jest sprzedać ukochaną suczkę o imieniu Lassie. Wszystko z powodu kłopotów finansowych. Lassie jednak ma swoje zdanie na ten temat i postanawia uciec od nowych właścicieli. Przemierza pół kraju, by osiągnąć cel. 

To wzruszająca opowieść, która spodoba się nie tylko najmłodszym, ale też ich rodzicom. Obok takich realistycznie nagranych filmów o pieskach trudno przejść obojętnie!

„Beethoven”

Beethoven plakat

Jak przystało na filmy z pieskami, wszystko zaczyna się od czworonoga. Do rodziny przypadkowo trafia szczeniak bernardyna. Ojciec początkowo jest psu niechętny. Zgadza się, by został tylko kilka dni. Trójka jego dzieci decyduje się jednak zatrzymać szczeniaka. Szybko wyrasta z niego duży pies obronny, który dostaje na imię Beethoven. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Czy pies zostanie z rodziną stałe? Obejrzyj ten doskonały rodzinny film o psach, aby się o tym przekonać!

To już wszystkie filmy o pieskach w powyższym zestawieniu. Czy jesteś mały, czy duży, na pewno znajdziesz coś dla siebie, o ile lubisz czworonogi. Filmy o pieskach nadają się dla każdego fana tych pieszczochów.

https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+filmy+o+psach.+Top+15+film%C3%B3w%2C+kt%C3%B3re+warto+obejrze%C4%87-137973

Archiwum: styczeń 2024