Data urodzenia:17 lutego 1989
Miejsce urodzenia: Łódź, Polska
wzrost:173 cm
Instagram:https://www.instagram.com/antek.krolikowski

Antoni Królikowski – Facebook

Aktora można znaleźć na Facebooku jako Antka Królikowskiego – https://www.facebook.com/antek.krolikowski, który na swoim prywatnym profilu udostępnia zdjęcia i posty opisujące jego codzienne życie. W ostatnich miesiącach jego aktywność została ograniczona w związku z kontrowersjami, jakie wzbudziły jego osobiste decyzje. Królikowski twierdzi jednak, że musi zadbać o swoje zdrowie i właśnie to jest przyczyną jego nieobecności w social mediach.

Antoni Królikowski – Instagram

Antek Królikowski prowadzi też swoje osobiste konto na Instagramie pod nazwą @antek.krolikowski. Na początku kwietnia 2022 roku wywołał tam ogromny skandal, ogłaszając założenie własnej freak fightowej federacji, która miała organizować walkę sobowtórów Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego. Po fali oburzenia i krytyki, które wzbudził tym pomysłem, Królikowski zdecydował się usunąć posty na temat federacji i planowanego wydarzenia. Zawiesił też swoją działalność na Instagramie. Powrócił dopiero po 3 miesiącach, by podzielić się wzruszającą relacją z odsłonięcia skweru im. Pawła Królikowskiego w Zduńskiej Woli.

Instagramowy profil Antka jest prywatny. Aktor musi wyrazić zgodę na jego obserwowanie.

Antoni Królikowski – nagrody

Antoni Królikowski znany jest przede wszystkim jako aktor, osobowość telewizyjna i skandalizujący celebryta. Mało kto wie, że zajmuje się także reżyserią i to właśnie jego dokonania za kamerą przyniosły mu nagrody i wyróżnienia. Jakie? Poniżej zamieszczamy listę.

  • 2006 – Festiwal Filmów Amatorskich „Filmowe Zwierciadła” – I nagroda za film „Złote pióro”;
  •  2007 – Konkurs Amatorskich Filmów Licealnych KAFLA – nagroda za film „Złote pióro”;
  • 2010 – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – wyróżnienie w konkursie „Młode Kino Polskie” za film „Noc życia”;
  • 2010 – Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych „Cinemaforum” – III miejsce za film „Noc życia”;
  • 2010 – Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego „Quest Europe” – Nagroda Specjalna Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu za film „Noc życia”;
  •  2011 – Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN – wyróżnienie dla fabuły oraz KANewka publiczności za film „Noc życia”.

Antoni Królikowski – związki

Antoni Królikowski spotykał się m.in. z Joanną Jarmołowicz, Samuelą Górską, Laurą Breszką, Katarzyną Sawczuk oraz Julią Wieniawą, z którą był w latach 2017–2018. W 2020 roku, po rozstaniu z Katarzyną Dąbrowską, zaczął pojawiać się w towarzystwie innej aktorki, Joanny Opozdy. Para rozstawała się i schodziła. W końcu zdecydowała się pobrać latem 2021 roku.

Ślub Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy odbył się 7 sierpnia 2021 roku w kościele św. Wojciecha w Warszawie. Niecały miesiąc później aktorka potwierdziła, że jest w ciąży. Syn Królikowskiego i Opozdy urodził się w lutym 2022 roku. Niestety, ani przysięga małżeńska, ani wspólne dziecko nie zatrzymały Antka przy partnerce. Krótko po narodzinach Vincenta w sieci pojawiła się informacja, że aktor związał się ze swoją sąsiadką, Izabelą. Co więcej, zdradzał z nią swoją żonę, kiedy ta jeszcze była w ciąży. Obecnie para jest w separacji i szykuje się do rozwodu.

Antoni Królikowski – dzieci

Jak zostało już wspomniane, Antoni Królikowski jest ojcem Vincenta. Chłopiec urodził się 22 lutego 2022 roku. Jego matką jest Joanna Opozda, z którą Królikowski jest obecnie w separacji.

Antoni Królikowski – najważniejsze informacje

Antoni Królikowski urodził się w Łodzi. Przyszedł na świat 17 lutego 1989 roku. Jest najstarszym synem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. Jego ojciec zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Stryjem aktora jest Rafał Królikowski. Ma czworo rodzeństwa – braci Jana i Ksawerego oraz siostry Julię i Marcelinę. Jan jest muzykiem, zaś siostra Julia dziecięcą aktorką, która od urodzenia występuje w „Klanie”.

Antoni Królikowski – wykształcenie

Królikowski uczęszczał do klasy filmowej w XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie. Jest też absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie studiował reżyserię.

Antoni Królikowski – problemy zdrowotne

Po aferze związanej ze zdradą małżeńską w lutym 2022 roku oraz po kompromitacji, której przyczyną była planowana walka sobowtórów Putina i Zełenskiego, w kwietniu 2022 roku Królikowski oświadczył, że na jakiś czas znika z życia publicznego. W udostępnionym przez siebie nagraniu wideo przepraszam za zamieszanie związane z freak fight, a także wspomniał o swojej chorobie, z którą musi się uporać, bo „ma dla kogo żyć”. Niedługo potem, w jednym z odcinków programu „Przez Atlantyk”, którego był uczestnikiem, ujawnił, że od 2016 roku zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

Antoni Królikowski – kariera

Antek zaczynał karierę aktorską jako czterolatek. W 1993 roku zagrał w filmie telewizyjnym „20 lat później”, gdzie wcielił się w młodszą wersję Wolfa Hausera, bohatera granego przez jego stryja, Rafała.

Jako nastolatek grywał głównie epizody w serialach. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w produkcjach „Na dobre i na złe”, „Na wspólnej”, „Wiedźmy”, „Pierwsza miłość”, „Dylematu 5”, „Kryminalni”, „39 i pół”, „Agentki” oraz „Ojciec Mateusz”.

W 2008 roku 19-letni Królikowski zadebiutował na dużym ekranie. Zagrał brata Anny Dereszowskiej w komedii „Lejdis”. Rok później pojawił się w roli Grzegorza Przemyka w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Swoje najważniejsze role wykreował w filmach „Miasto 44”, „Karbala”, „Bodo”, „Bangsterzy”, „Swingersi” i „Czarny mercedes”. Wciąż występował także w telewizji. Miłośnicy seriali pokochali go za rolę Kuby Milewicza z serii „Dom nad rozlewiskiem” i jej kontynuacji. Dał się poznać także jako Marcin Polak z „Ja to mam szczęście!”, Kacper z „Diagnozy” oraz Eugeniusz Bodo z serialu „Bodo”.

W 2019 roku po raz pierwszy pojawił się w filmie Patryka Vegi. „Polityka” zapoczątkowała stałą współpracę Królikowskiego z reżyserem. W następnym roku zagrał główne role w filmach „Pętla” i „Bad Boy”. Za pierwszą z nich był nominowany do niechlubnych Złotych Węży. Najnowsze filmy z udziałem Antka Królikowskiego to „Jak pokochałam gangstera”, „Samiec Alfa” i „Kryptonim Polska”.

Antoni Królikowski w programach rozrywkowych

Królikowski pojawia się na ekranie nie tylko za sprawą ról w filmach i serialach. Chętnie występuje także w programach rozrywkowych. W 2014 był uczestnikiem pierwszej edycji „Tańca z gwiazdami” na Polsacie, brał również udział w „Agencie” i „Przez Atlantyk”. Pełnił także rolę stałego kapitana drużyny w programach „Kocham Cię, Polsko” i „To był rok!”.

Antoni Królikowski – filmografia

1993 – „20 lat później” jako mały Wolf Hauser;

2008 – „Lejdis” jako Janek Yerba;

2009 – „Popiełuszko. Wolność jest w nas” jako Grzegorz Przemyk;

  – „I pół” jako Zielu, kolega Patryka;

2010 – „Mała matura 1947” jako Romek Szrama;

  – „Cisza” jako Błażej;

  – „Weekend” jako Malinowski;

2011 – „1920. Bitwa warszawska” jako członek komisji;

  – „Proste pragnienia” jako Struś;

  – „Oh Karol 2” jako chłopak z marihuaną;

2014 – „Miasto 44” jako Władek „Beksa”;

2015 – „Wkręceni 2” jako Staszek Klatka;

  – „W spirali” jako Klimek;

  – „Karbala” jako sanitariusz Kamil Grad;

2016 – „Bodo” jako Eugeniusz Bodo;

2018 – „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” jako Witold „Tolo” Łokuciewski;

2019 – „Polityka” jako Arek;

  – „Czarny Mercedes” jako Stefan;

2020 – „Pętla” jako Daniel Śnieżek;

  – „Banksterzy” jako Mateusz;

  – „Swingersi” jako Bartek;

  – „Bad Boy” jako Paweł Zawrotny;

2022 – „Jak pokochałam gangstera” jako „Komo”;

– „Samiec Alfa” jako młody lekarz;

– „Kryptonim Polska” jako Kajetan;

– „Szczęścia chodzą parami”.

Antoni Królikowski – najważniejsze role w serialach

2006 – „Dylematu 5” jako Ostry, syn Kolińskich;

2006-2007 – „Pogoda na piątek” jako Bartek Lewicki;

2007 – „Twarzą w twarz” jako Jarek;

2008 – „Agentki” jako Rysiek Pelikan;

2008 – „Hotel pod żyrafą i nosorożcem” jako Maciek Bury;

2008-2009 – „39 i pół” jako Zielu, kolega Patryka;

2008-2009 – „Czas honoru” jako Kamil, wnuk stolarza;

2009 – „Dom nad rozlewiskiem” jako Kuba Milewicz;

2010 – „Miłość nad rozlewiskiem” jako Kuba Milewicz;

2011 – „Życie nad rozlewiskiem” jako Kuba Milewicz;

  – „Ludzie Chudego” jako Rafał;

2012 – „Ja to mam szczęście” jako Marcin Polak;

  – „Nad rozlewiskiem” jako Kuba Milewicz;

  – „Przyjaciółki” jako Jerry;

2013 – „Mała Matura 1947” jako Romek Szrama;

2015 – „Cisza nad rozlewiskiem” jako Kuba Milewicz;

2016 – „Bodo” jako Eugeniusz Bodo;

2018 – „Drogi wolności” jako Michał Górski-Wilczek;

2019 – „Diagnoza” jako Kacper Kaleta;

  – „39 i pół tygodnia” jako Zielu;

  – „Polityka” jako Arek;

2020 – „W rytmie serca” jako Karol Horosiewicz;

  – „Pętla” jako Daniel Śnieżek;

  – „Bad Boy” jako Paweł Zawrotny;

2021 – „Pisarze. Serial na krótko”;

  – „Planeta Singli. Osiem historii” jako Jacek;

  – „Mecenas Porada” jako Sebastian Krasiński.

Antoni Królikowski – zdjęcia

Fot. główne: Fryta 73 via Flickr, CC BY-SA 2.0

Archiwum: styczeń 2024